Atnaujintos rekomendacijos maldos namams

LR Sveikatos apsaugos ministerija paskebė rekomendacijas maldos namas

Atsižvelgdami į nepalankią COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją ir į LR Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtas rekomendacijas Maldos namas, Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių taryba - Muftiatas praneša, kad:

  1. Mečetės/Bendruomenės administracijai atrakinti mečetes kasdieniams apeigoms atlikti ir leisti lankytis ribotam skaičiui tikinčiųjų bei užtikrinti saugų, ne mažesio kaip 1-2 metrų, atstumą tarp žmonių.
  2. Parengti gerai matomoje vietoje informaciją apie prievolę dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, asmens higienos laikymąsi (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo).
  3. Gerai matomoje vietoje pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę.
  4. Nuolat valyti bei dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius (durų rankenas, turėklus, kilimus ir kt.)
  5. Nesilankyti religinėse apeigose žmonėms, priklausantiems rizikos grupei: vyresniems nei 60 m., sergantiems lėtinėmis ligomis bei žmonėms, kuriems pasireiškia karščiavimas ar turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) arba jiems yra privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.
  6. Visi vyresni nei 6 metų religinių apeigų dalyviai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
  7. Rekomenduojama Imamui (musulmonų dvasininkui) riboti fizinį kontaktą su daugiau nei vienos šeimos asmenimis, pvz. nikah apeigos (religinė santuoka).

Rekomendacijos maldos namams nuoroda.


Paskelbta: 2021-10-14