Srebrenicos genocidas: įvykių 25-metis

#Srebrenica25, #NulinėTolerancija #NeNeapykantai, #NeRasizmui, #NeDiskriminacijai

Srebrenicos genocidas: įvykių 25-metis
1995 m. liepos 11- 16 d. rytinėje Bosnijos dalyje, Srebrenicos mieste, įvyko dramatiškiausios žudynės. Tai buvo didžiausias karo nusikaltimas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Daugiau kaip 8 000 musulmonų tikėjimo vyrų ir berniukų buvo išžudyti per 5 dienas; beveik 30 000 moterų, vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių buvo prievarta ištremti vykdant masinę etninio valymo kampaniją. Visi jie buvo musulmonų tikėjimo žmonės. Šis nusikaltimas vyko prieš nekaltus civilius pačioje Europos širdyje.
LMRBT-Muftiatas ragina visų religinių bendruomenių, politinių partijų ir viešosios nuomonės formuotojų laikytis nulinės tolerancijos prieš neapykantos, rasizmo ir diskriminacijos politiką.
LMRBT-Muftiato valdybos pirmininkas A.Beganskas smerkia neapykantą dėl rasės, odos spalvos ar tautybės. Tik žmonės be tikėjimo gali lengvai įvykdyti tokius nusikaltimus.
Tegul Allahas būna Gailestingas kankiniams, palengvina netekties skausmą šeimoms ir jų artimiesiems, kuriuos traumuoja ši skausminga praeitis bei persekioja skausmas.

Amyn.
@LMRBT-Muftiatas