Lietuvos muftijaus vizitas Vilniaus miesto savivaldybės atstovais dėl Vilniaus mečetės statybų klausimo

Susitikimas aptarti Vilniaus mečetės statybas

Rugsėjo 7 dieną LMRBT-Muftiato Lietuvos muftijus A. Beganaskas kartu su valdybos nariais susitiko su Vilniaus savivaldybės atstovais ir Vilniaus miesto mero patarėja Rūta Pilkyte dėl Vilniaus mečetės statybų klausimo. Susitikimo metu buvo iškeltas klausimas dėl Vilniaus savivaldybės miesto planavimo ir architektūros skyriaus neveikimo ir neatsakymo dėl statybos leidimo projekto įgyvendinimui, kuris buvo su jais suderintas ir pristatytas 2019-2020 metais.

Muftijus A. Beganaskas atkreipė dėmesį į tai, kad Vilniaus mečetės statybomis turi rūpintis tik teisėta Vilniaus musulmonų sunitų religinė bendruomenė, aktyviai veikianti laikinose patalpose adresu Smolensko g. 19. Šiuo metu bendruomenėje yra 2000 narių, ir ji yra seniausia ir aktyviausia visoje Lietuvoje. 

Bendruomenė šiuo metu mano, kad tokiu vėlavimu ir neišsprendžiamu Vilniaus mečetės statybos klausimu pažeidžiamos religinės bendruomenės teisės. Tai gali sukelti grėsmę visuomenės pasitikėjimui valstybinėmis institucijomis ir skatinti kreiptis į Aukščiausias instancijas dėl sprendimo priėmimo įpareigojimo.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją susitikimo metu Muftiatas, atstovaujantis Vilniaus musulmonų sunitų bendruomenei, pasiūlė išsiaiškinti svarbiausius klausimus dėl projekto įgyvendinimo su Vilniaus savivaldybės miesto planavimo ir architektūros skyriaus atstovais. Tai svarbus žingsnis siekiant aiškumo ir sąžiningo sprendimo šiame procese.

Laukiamas atsakymas.