Zakat ul-Fitr (pasninko užbaigimo auka)

Minimalus dydis yra 8.00 Eur/žmogų

Norint užbaigti pasninką Ramadano mėnesį, suaugęs musulmonas, turintis maisto, viršijančio jo poreikius, privalo sumokėti zakt ul-Fitr (apsivalymo pabaigos (pasninko) auka). Šeimos galva turi išmokėti zakat ul-Fitr už savo išlaikytinius, šeimos narius (įskaitant kūdikius) ir kitus jo atsakomybėn išlaikomus giminaičius prieš prasidedant Id ul-Fitr šventinei maldai (turk. Ramazan Bairam).

Zakat ul-Fitr gavėjai yra neturtingi ir nepasiturintys musulmonai, t.y. tie, kuriems labiausiai reikia pagalbos ir kurie turi teisę gauti privalomąjį zakatą.

LMRBT – Muftiatas pripažįsta įvairių teisinių mokyklų (mazhabų) nuomones išmokant zakat ul-fitr. Muftiatas skatina savo bendruomenę daryti viską, kas palengvintų aplinkinių sunkumus. Taigi, zakat ul-Fitr gali būti mokamas bet kuriuo metu per Ramadano mėnesį, o vėliausiai iki pat Id ul-Fitr šventinės maldos.

2023 / 1444 Ramadano mėnesio zakat ul-Fitr minimalus dydis yra 8.00 Eur/žmogų. 

Zakat ul-Fitr maisto daviniu 


Zakat ul-Fitr gali būti atiduodamas pagrindiniu maisto daviniu arba pinigine suma. Abi šios nuomonės yra teisiškai pagrįstos ir teisingos. Taigi, jei tikintysis teikia pirmenybę maistui, jis turi paisyti tam tikro maisto kiekio:

Manų kruopos: 2 kg
Ryžiai: 2 kg 300 gr
Perlinės kruopos: 2 kg 300 gr
Pupelės: 2 kg 060 gr
Skaldyti žirniai: 2 kg 240 gr
Avinžirniai: 2 kg
Lęšiai: 2 kg 100 gr
Kuskusas: 1kg 800 gr
Miltai: 1 kg 400 gr
Džiovintos razinos: 1 kg 640gr
Datulės: 1 kg 800 gr