LMRBT-Muftiatas maitino užsieniečius

Ramadano metu buvo pamaitinti užsieniečiai, esantys sulaikyti ar laikinai apgyvendinti Medininkų ir Pabradės užsieniečių registracijos centruose

Ramadano mėnuo yra ypatingas mėnuo musulmonų bendruomenėje. Remiantis bendradarbiavimo sutartimi, pasirašyta tarp Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių tarybos (LMRBT) - Muftiato, balandžio 27 d. ir 29 d. Medininkų ir Pabradės užsieniečių registracijos centruose buvo gaminamas kazanuose tradicinis Centrinės Azijos plovas šventinei vakarienei - Iftarui.  Vakarienės metu buvo pamaitinta virš tūkstančio užsieniečių minėtuose centruose, neatsižvelgiant į jų tikėjimą ar etninę priklausomybę. 

Plovas - tai daugelio mėgiamas tradicinis patiekalas, dažniausiai gaminamas iš ryžių ir avienos bei patiekiamas gausiam svečių stalui. Tai buvo pirmą kartą organizuojama tokia gausi iftaro vakarienė bendruomenės nariams ir užsieniečiams Ramadano metu.

"Ramadano mėnuo yra palaiminimų ir gėrų savanoriškų darbų darymo mėnuo. Tokiu metu musulmonai pasninkauja bei atlieka ir kitus garbinimo veiksmus - maitina vargšus, nepasiturinčius ir tai pat pasninkaujančius. Mūsų bendruomenės pareiga nepamiršti aplink mus gyvenančių tikėjimo brolių ir sesių. O taip pat tų, kurie atvyko nelegaliai į  Lietuvą ir pasiprašė teisinės apsaugos. Kol jų teisinis statusas Lietuvoje nėra nuspręstas, mes skaitome, kad jie yra ta dalis musulmonų bendruomenės, kuriai reikalinga pagalba ir rūpestis iš mūsų pusės." - sako muftijus A. Beganskas. 

Be maitinimo LMRBT-Muftiatas taip pat parėmė užsieniečius kitokia parama - nusiųsdami jiems per Lietuvos Raudojo Kryžiaus organizaciją šv. Koraną arabų kalba, maldos kilimus ir maldos rūbus moterims. LMRBT-Muftiatui iki Ramadano mėnesio pradžios taip pat pavyko pravesti penktadienines (Džumua) maldas visuose VSAT prie LR VRM struktūriniuose padaliniuose, kur yra sulaikyti ar apgyvendinti užsieniečiai musulmonai.

Paskelbta: 2022-05-05