Muftijus A. Beganskas susitiko su DIYANET ir TIKA vadovais Turkijoje

Susitikimo metu muftijus A. Beganskas padėkojo už bendradarbavimą ir teikiamą visokeriopą religinę paramą visai musulmonų bendruomenei Lietuvoje.

Šių metų vasario mėnesį gerb. muftijus Aleksandras Beganskas lankėsi Turkijos Respublikoje. Vizito metu susitiko su Turkijos Respublikos Religinių reikalų DIYANET vadovu prof. Dr. Ali ERBAŞ ir Turkijos vyriausybinės institucijos TIKA ir Rytų Europos skyriaus vadovu Dr. Mahmut Çevik.

Susitikimo metu muftijus A. Beganskas padėkojo už bendradarbavimą ir teikiamą visokeriopą religinę paramą visai musulmonų bendruomenei Lietuvoje bei istorinei Lietuvos totorių bendruomenei, puoselėjant išlikusį istorinį paveldą: organizuojant kasmetines tradicines šventes, leidybą bei išlikusių istorinių religinių pastatų (mečečių) išlaikymą, atnaujinimą bei statybą. 

Lietuvos musulmonų bendruomenė nuo pat Nepriklausomybės laikų užmezgė bendradarbiavimą su Turkijos vyriausybe. Nuo 1994 metų DIYANET remia įvairias religines veiklas bendruomenėse, o nuo 2014 metų buvo užmegztas platesnis bendradarbiavimas ir su TIKA institucija. TIKA  kartu su Lietuvos Respublikos Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos 2018–2019 metais atliko visos istorinės Kauno mečetės išorės, vidaus ir aplinkos kapitalinį remontą. Sutvarkyta Kauno mečetė (u.k.1151) džiugina tikinčiuosius Kauno mieste bei visus miesto svečius savo istoriniu ir išpuoselėtu pastatu pačiame Kauno miesto centre.

Paskelbta: 2022-02-25