Religinės apeigos atnaujinamos Vilniuje ir Kaune nuo 2021 m. balandžio 19 d.

Paskelbtos sąlygos

Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių taryba - Muftiatas, atsižvelgdamas į tai, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2021-04-15 sušvelnino karantino režimą šalyje, nusprendžia mečetėms/bendruomenėms/islamo centrams  nuo 2021 m. balandžio 19 d. atnaujinti religines apeigas, kasdienes ir kongregacines maldas su tokiomis sąlygomis:

- kasdienės ir kongregacinės maldos metu dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones (rekomenduojame su savimi atsinešti savo maldos kilimėlį);

- kongregacinės maldos privalo būti trumpinamos (tokios kaip penktadieninė Džumua malda ir ramadano malda Tarawich);

- draudžiami šventiniai ramadano iftarai mečetės viduje (atneštas/dalinamas maistas gali būti valgomas tik lauke arba tam tikroje skirtoje teritorijoje besilaikant saugaus atstumo);

- sekmadieninių/savaitgalinių religinių mokyklų veikla toliau tęsiama tik nuotoliniu būdu;

- visos religinės apeigos atliekamos ta pačia tvarka kaip karantino sąlygomis pagal 2020-05-18 d. LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir LMRBT-Muftiato rekomendacijas maldos namams.

2020-05-18 d. LMRBT-Muftiato rekomendacijas maldos namams:


1. Mečetės/Bendruomenės administracijai atrakinti mečetes kasdieniams apeigoms atlikti ir leisti lankytis ribotam skaičiui tikinčiųjų bei užtikrinti saugų, ne mažesio kaip 1-2 metrų, atstumą tarp žmonių.

2. Parengti gerai matomoje vietoje informaciją apie prievolę dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, asmens higienos laikymąsi (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo). 

3. Gerai matomoje vietoje pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę.

4. Nuolat valyti bei dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius (durų rankenas, turėklus, kilimus ir kt.)

5. Nesilankyti religinėse apeigose žmonėms, priklausantiems rizikos grupei: vyresniems nei 60 m., sergantiems lėtinėmis ligomis bei žmonėms, kuriems pasireiškia karščiavimas ar turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) arba jiems yra privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.

6. Visi vyresni nei 6 metų religinių apeigų dalyviai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

7. Rekomenduojama Imamui (musulmonų dvasininkui) riboti fizinį kontaktą su daugiau nei vienos šeimos asmenimis, pvz. nikah apeigos (religinė santuoka).

Paskelbta: 2021-04-17