Kauno mečetės pašventinimo 90-metis

Kauno mečetės atvirų durų diena - liepos 15 d.

Šiais metais, liepos 15 d. įvyko Kauno mečetės 90-mečio pašventinimo renginys. Tai ypatinga diena visai Lietuvos musulmonų bendruomenei. Šventėje dalyvavo Kauno ir Vilniaus miesto musulmonų bendruomenių atstovai, taip pat prisijungė kiti svečiai bei kaimynai.  

Nuo šios dienos kiekvienais metais liepos mėnesį vyks Kauno mečetės atvirų dienos ir renginio metu kviesime jus visus vėl ir vėl susitikti kartu ir paminėti šią ypatingą dieną su malda, paskaita apie islamą ir tradiciniu totorišku plovu, kurį šiais metais paruošė Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių taryba-Muftiatas. (pastaba: kitos iniciatyvos taip pat visada laukiamos. Prašome kreiptis į Kauno miesto musulmonų religinę bendruomenę per oficialią svetainę kaunomecete.lt)

Renginio tikslas - gerbti ir puoselėti musulmonų tradicijas, prisiminti 1930 m. mečetės statybų iniciatorius ir pagerbti jų atminimą. Tegu Allahas jiems suteikia dosnų apdovanojimą ir suteikia Kauno musulmonų bendruomenei kantrybės nuosekliai vykdyti tolimesnius projektus, kurie gerina Lietuvos musulmonų bendruomenės įvaizdį visoje Lietuvoje bei skatina gerovę tarp musulmonų iš visų Baltijos šalių.

Dėkojame visiems už paramą ir dalyvavimą: Lietuvos musulmonų bendruomenių taryba-Muftiatas, VšĮ Islamo kultūros ir švietimo centras, VšĮ Švietimas ir paveldas ir Lietuvos totorių buities muziejus.

Paskelbta: 05/08/2023