Tradicinė musulmonų dovana NVI – bendrystė ir padėka per maistą

Ramadano sadakos projektas 2021

Gegužės 11 d., antradienį, NVI sode nuo ankstyvo ryto rūko dūmai. Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių taryba (Muftiatas), bendradarbiaudamas su Turkijos ambasadoriumi Lietuvai Gökhanu Turanu, net dviejuose kazanuose gamino 650 porcijų tradicinio plovo. Tai – jau trečiąkart organizuojama padėkos medicinos personalui akcija, inspiruota tradicijos dalintis per Ramadaną – pasninko mėnesį.

„Labai džiugu šioje Ramadano šventėje būti kartu. Plovo receptūra išliko ta pati kaip pernai. Ir žmonės tie patys. Visada įvairiomis progomis sakau, kad mūsų papročiai yra ne tik mums patiems, bet ir kitiems, kurie aplink mus. Mes įpratę gyventi taip, kad jeigu ką nors turime ar sėdame prie stalo, visada kviečiame artimuosius, kaimynus. Na, štai ir plovas NVI jau tradicija. Jau kolegos šiemet sako, na atėjo laikas, ruošiamės į Nacionalinį vėžio institutą“, – pasakojo Lietuvos musulmonų bendruomenių tarybos muftijus Aleksandras Beganskas.

Ryžiai atkeliavo iš Pakistano (per Londoną), morkos, druska, svogūnai – vietiniai, avinžirniai – iš Vokietijos, na, o mėsa lietuviška. 

„Mes patys ruošiame mėsą, kad ji būtų švaresnė, skanesnė, geresnė, be kraujo. Greta šimtamečio kazano šiemet atsivežėme ir antrą, nes ir jūsų kolegų šiemet daugiau – pagaminome ir išdalinome net 650 porcijų (anais metais buvo 500). Džiugu, kad didesnis būrys žmonių žymi karantino pabaigą, grįžimą į visiems įprastesnį gyvenimą, jūsų darbą pilnu tempu – ačiū Jums už tai“, – dėkojo A. Beganskas.

Paklaustas, ką reikia žinoti norint tokį gardų plovą pasigaminti namie, pašnekovas pusiau juokais, pusiau rimtai atsakė – „dūšios pridėti svarbu“. 

„Galite rasti  daug receptų, bet maistas pas mus – tai bendravimas. Mes įpratę nevalgyti vieni. Reikia pasikviesti artimuosius, kaimynus, draugus. Kai mes gaminame, taip pat bendraujame. Kalbamės apie šeimas, kaip kas laikosi. Ir vakar kartu susirinkome, morkas ruošėme, mėsą. Ir dabar – bendraujame, labai džiugu būti kartu. Tai maža dalelė, kuo mes galime padėti šiuo nelengvu laikotarpiu“, – atviravo Lietuvos musulmonų bendruomenių tarybos muftijus.

Turkijos ambasadorius Lietuvai Gökhanas Turanas taip pat džiaugėsi užsimezgusia diplomatine, bendruomeniška draugyste, skaniu maistu pažymėta jau trečią kartą.

„Lietuva ir Turkija – draugiškos šalys visomis prasmėmis. Jūsų ambasada Ankaroje mūsų bendruomenę taip pat džiugina gražiomis iniciatyvomis. Kol turėsime tokį susidomėjimą, palaikymą ir finansus – važiuosime pas jus ir vėl. Esate onkologijos lyderiai, NVI vardas žinomas visoje šalyje. Ir kai praėjusiais metais jūsų medicinos bendruomenei siuntėme palaikymo žinią, šiemet jau yra lengviau. Šiemet galime prisiminti ir kitas progas – Seimas yra paskelbęs 2021 metus Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Galiausiai, pernai Lietuva ir Turkija minėjo 90–ąsias diplomatinių santykių metines, o jūs šiemet minite savo 90–ąjį jubiliejų. Progų susitikti ir pasidžiaugti vieni kitais, įvertinti ir padėkoti – per akis“, – šypsojosi ambasadorius.

NVI bendruomenė nuoširdžiai dėkoja organizatoriams už šią akciją ir be galo skanų plovą.

Paskelbta: 2021-05-12