Lietuvos totoriai Kurban bairam šventė Subartonių kaimo bendruomenės namuose

Turime didžiuotis savo protėvių šaknimis ir nebijoti save pristatyti visuomenėje kaip musulmono tikejimo (islamo) išpažinėjais.

2020 m. rugpjūčio 1 d., antrą Id ul-Adcha (Kurban bairam) šventės dieną, LMRBT-Muftiato muftijus A. Beganskas kartu su Varėnos rajono totorių draugijos pirmininke ir vienintelio Lietuvos totorių muziejaus iniciatore p. L. Gaidukevičiene šventė totorių tradicinę Kurban bairam šventę Subartonių kaimo bendruomenės namuose.

Renginyje muftijus A. Beganskas pabrėžė, kad kultūrinė veikla ir religinė veikla yra suderinama ir stipriai rekomenduojama švęsti tokias tradicines šventes bendruomenėse. Turime didžiuotis savo protėvių šaknimis ir nebijoti save pristatyti visuomenėje kaip musulmono tikejimo (islamo) išpažinėjais.

Muftijus A. Beganskas palinkėjo visiems susirinkusiems puikios šventės, o Lietuvos totorių buities muziejui padovanojo išrašą iš Raižių Magometonų parapijos mečetės gimimų knygos, apie 1941 m. liepos 9 d. gimusios mergaitės ir tėvų dokumentą su antspaudu ir imamo A. Chalecko parašu.